Partneři

Múzy dětem

Múzy dětem

Hlavním organizátorem projektu Korálky dětem je o.s. Múzy dětem, které má dlouholeté zkušenosti s prací a motivací dětí z dětských domovů a výchovných ústavů.

Občanské sdružení Múzy dětem vzniklo s cílem systematicky oživovat zařízení, v nichž děti žijí bez rodinného zázemí. Dětské domovy jsou i při sebevětší snaze a schopnostech personálu místy, kde život trpí monotónností a chybí řada impulsů pro děti v normálním prostředí snadno dosažitelných.

Cílem Múz je proto vnést do tohoto světa o trochu více světla, naděje a radosti. Pravidelně proto navštěvují dětské domovy, aby zde společně se zpěváky, herci, hudebníky a dalšími umělci pomohli holkám a klukům zprostředkovat co nejvěrněji svět her a fantazie.

Mezi nejvýznamnější aktivity Múzy dětem patří např. Tesco charita roku nebo Život nanečisto, na kterém spolupracují s Nadací Terezy Maxové.

www.muzydetem.cz


JS Perfumes

JS Perfumes

Firma JS Perfumes vykupuje některé šperky vytvořené dětmi z dětských domovů od o. s. Múzy dětem a přidává je jako bonus svým zákazníkům při zakoupení většího množství kosmetiky na stáncích firmy.


Crêperie Café Girafe

Crêperie Café Girafe


Crêperie Café Girafe zajišťuje catering na některých akcích Korálků a Múz.Preciosa

časopis Korálki

V roce 2011 se dodavatelem materiálu pro mladé šperkaře stala Preciosa Jablonec nad Nisou.


časopis Korálki

časopis Korálki

Časopis Korálki, plný šperkařských návodů, dodává tři výtisky do každého ze zúčastněných dětských domovů. Kromě toho zajišťuje pro jednotlivé domovy lektorky.

http://www.koralki.rooya.cz/
STORM

STORM

Po odstoupení předchozího partnera projektu se podpory Korálků ujala firma STORM. Projektu pomáhá finančně, materiálem a navíc i prostorami ve všech svých obchodech, kde umožní prezentaci dětských šperků.

Londýnská módní značka STORM je známá svými osobitými, moderními hodinkami, šperky i dalšími stylovými módními doplňky. Každá řada od STORMU je jiná - a všechny jsou unikátní, stejně jako lidé, kteří STORM nosí. Ať už je váš styl dramaticky nekonveční nebo uhlazeně rafinovaný, hodinky, šperky a doplňky STORM podtrhnou vaši individualitu a osobnost.

STORM je světová značka, která se na našem trhu objevila již v roce 1995. V současné době má 8 vlastních butiků v obchodních centrech v Praze, Brně, Plzni, Pardubicích, Jihlavě a Liberci. V brzké době připravuje jejich další rozšíření. Prostřednictvím sítě téměř 150 prodejců je navíc značka STORM dosažitelná po celé republice..

http://www.stormwatches.cz/


Míša Maurerová

Míša Maurerová

Patronkou projektu Korálky dětem je herečka Michaela Maurerová, v současné době především známá jako ztřeštěná kadeřnice Digi ze seriálu Ulice na TV Nova. Míšu ale také můžeme vidět v divadlech Na Vinohradech a Rokoko, pozornosti neunikl ani její skvělý herecký výkon v televizní inscenaci I ve smrti sami.

Na charitativních projektech se Míša podílí již delší dobu, ale až Korálky dětem se jí v této oblasti umožnily plně realizovat. Ostatně není divu, vždyť to byla právě Míša, kdo s celou myšlenkou vůbec jako první přišel. Podnětem byla jedna jediná návštěva dětského domova.

„Když jsem začala natáčet postavu Digi, která je z dětského domova, byli jsme v děcáku v Dolních Počernicích. Tam se na mě všichni ti malí bubáci přisáli a od té doby nejde nebýt s nimi a nepomáhat jim s jejich problémy. Zvlášť když jsme první v Evropské unii, co se počtu dětí umístěných v ústavech týče."


Klára Vytisková

Klára Vytisková

V červnu 2010 se novou mediální tváří našeho projektu stala Klára Vytisková, zpěvačka skupiny Toxique.Dexus Internet

Dexus Internet

Dexus Internet s.r.o. je česká hostingová společnost, která klade největší důraz na spolehlivost a zabezpečení poskytovaných služeb, mezi které patří zejména registrace a správa domén, webhosting, serverhosting a správa serverů.

Dexus podporuje formou hostingu zdarma či poskytnutím výrazné slevy na čerpání služeb zajímavé kulturní, vzdělávací či jiné projekty, mezi které lze zařadit i Korálky dětem. U Korálků dětem se nám líbí zacílení aktivit přímo na děti z dětských domovů, kterým projekt pomáhá najít smysl jejich pošramoceného života, naučit se orientovat v dnešním světě a připravit se na jeho záludnosti. To vše ve světě a v době, kdy zejména děti potřebují více péče i pochopení.

Dexus chce být i v hostingovém moři takovým ostrovem, kde se dočkají pochopení a férového přístupu zejména jeho zákazníci. Tím více v dnešní době potažmo společnosti.

www.dexus-hosting.cz


Stránky vytvořilo studio Shortcat. Spolupráce: Adam Šitavanc.
Autorem fotografií Míši Maurerové je Salim Issa.