Novinky

Korálková mise DD Sázava (8. 6. 2012)

Do Sázavy jsme měli jet původně i s kmotrou projektu Klárou Vytiskovou, která se ale kvůli práci na poslední chvíli omluvila, takže jsme vyrazili ve třech. Já – korálkový analfabet a dvě korálkové odbornice: Darí Fejtková, autorka dvou stále vyprodaných knih o korálkování, šéfka školy korálkování a autorka nesčetných návodů na výrobu šperků, a Katka Hercíková, autorka šperků na webu šperky-duše.cz a lektorka řady kurzů.

Sázavu jsme si vybrali nejen proto, že je to jeden z múzích nejoblíbenějších děcáků a máme tu řadu kamarádů, ale i proto, že se zdejší korálkáři v poslední době trochu pohoršili a my chtěli zjistit důvod a zkusit Sázavu vrátit na „korálkovou mapu světa“.

Cesta se nám trochu protáhla kvůli bouračce na dálnici, ale díky včasnému varování od ředitelky Alenky jsme přijeli jen s půlhodinovým zpožděním.

Dětský domov duněl hudbou, protože zdejší kapela zkoušela na vystoupení, které měla paralelně s naší návštěvou a protože i další děti se účastnily různých akcí, čekalo nás nahoře jen kvarteto korálkářů s dvěma „korálkovými tetami“. Trochu nás to rozladilo a tak jsme se zpočátku ptali, jestli tu vůbec mají o korálkování zájem. Na projekt čeká řada děcáků ve frontě…a tady jsme moc velký zájem neviděli.

Během našeho pobytu jsme si ale vše vyjasnili a svůj názor na zdejší korálkáře poopravili. Intenzivní korálkový workshop nastartovala Katka s fimem. Nová technika všechny zaujala a protože postupně přicházeli další korálkoví učňové, nebo spíš učnice, za chvíli vládla v obýváku v prvním patře příjemná tvůrčí atmosféra, kterou dotvářelo chutné pohoštění a hlavně úsměvy a dobrá nálada, kterými se tu přímo hýřilo. I potíže s korálkováním se vysvětliky. Zavinila je fluktuace dětí i výměna „tet“, které se korálkování věnovaly. Během korálkové dílny se tu ukázaly dva vyslovené talenty (Martin a Bára), ale i ostatní se do korálkování pustili s vervou a dovedností, které jsou příslibem pro budoucnost. Potkal jsem se tu s řadou známých a dozvěděl se potěšující novinky o dalších. Zdena odmaturovala, Karel se úspěšně chytil jako řezník atd. Trochu mě mrzí, že ze sázavského děcáků odchází vychovatel David Just, pravá ruka ředitelky Aleny, ale do nové životní etapy v Liberci mu ze srdce přeju za sebe i za ostatní múzáky štěstí a hodně úspěchů. A Aleně rovnocennou náhradu!

Ale zpět do sázavské korálkové dílny. Zatímco se vydařené výrobky z fima pekly v troubě, nastoupila Darí a naučila malé i velké korálkáře velmi efektní i efektivní šperkařskou techniku, díky níž tu během půl hodinky vzniklo několik krásných náhrdelníků.

Nechali jsme tu nejen fimo a pár desítek metrů vlasců na navlékání a šití, ale taky zapálené korálkáře a odvezli jsme si fajn dojmy a pocit, že Korálky dětem tu naberou nový dech. Navíc zdejší špičkový šperkař Martin jede za týden na korálkový Money camp, takže načerpá další nové zkušenosti, které tu bude mít komu předávat. Tak brzo nashledanou!

Karel, múzí principál

Korálková mise DD Sázava

Korálková mise DD Sázava

Workshop Korálek ke korálku (14. 3. 2012)

14. 3. 2012 se v prostorách Malého vinohradského divadla konal workshop "Korálek ke korálku", kterého se zúčastnilo 15 vychovatelek z osmi dětských domovů.

V první části se pod vedením Darí Fejtkové účastnice dozvěděly základy korálkování, jako je práce s ketlovací jehlou či s nýty, zakončovat výrobek či mu připnout zapínání. Některé z účastnic již měly v tomto oboru velké zkušenosti, pro jiné to bylo první setkání s touto technikou. Vzniklo tak nepřeberné množství barevných doplňků, kterými se šperkařky hned ozdobily.

Po obědové pauze, kdy jsme měly možnost ochutnat pamlsky dodané z restaurace Žirafa, jsme se pustily do povídání o tom, jak projekt Korálky dětem probíhá. Zajímavé bylo povídání o tom, jak se k projektu staví jednotlivé dětské domovy, jakou formou dílny v jednotlivých dětských domovech probíhají, co děti k výrobě šperků motivuje a jak nakládají s vydělaným honorářem.

Dále jsme se seznámily se základy finanční gramotnosti a rozvedly debatu o tom, jak vychovatelky mohou s dětmi v této oblasti v rámci projektu pracovat. Vznikla řada výtečných nápadů. Vše jsme si i prakticky vyzkoušely a vznikl tak improvizovaný trh se šperky. :)

Celý den rychle utekl a věříme, že jsme odcházely nejen my spokojeny a příjemně unaveny.

Děkujeme všem účastnicím za nasazení a jejich dosavadní spolupráci a těšíme, že v ní budeme pokračovat i nadále a intenzivněji.

Další díky patří Žirafě za dodání skvělého občerstvení, Malému vinohradskému divadlu za skvělý servis, Petru Vopelkovi za částečné pokrytí výdajů, Darí za tvůrčí část programu a v neposlední řadě nadaci, bez níž by se tento workshop nekonal.

Korálkům zdar a brzy na shledanou!

Za Múzy dětem Marie a Lucie.

Zúčastněné dětské domovy: Sázava, Solenice, Potštejn, Písek, Česká Lípa, Senožaty, Dubá - Deštná, Žatec. Lektorky: Darí, Lucie, Marie.

Korálek ke korálku

Korálek ke korálku

Korálek ke korálku

Korálek ke korálku

Korálky dětem a Múzy na akci "Zažít město jinak" (25. 9. 2010)

V sobotu 25. 9. 2010 byl na Praze 2 v rámci akce "Zažít město jinak" otevřen stánek Múz a Korálků dětem. Kromě prodeje šperků vyrobených dětmi z DD proběhla malá korálková dílna,vedená koordinátorkou projektu Drahomírou Fejtkovou. Děkujeme Vám za návštěvu i nákupy a na těšíme se nashledanou na dalších akcích.

Tisková konference v kavárně Švandova divadla (29. 6. 2010)

Kmotrou našeho projektu se stává Klára Vytisková.
Do projektu vstupuje pět nových dětských domovů: Potštejn, Dubá - Deštná, Senožaty, Písek a benešovský Racek.
Novým partnerem Korálků dětem se stává firma STORM.
Záznam z tiskové konference přinesla Česká televize.

Korálky na Facebooku. (9. 10. 2009)

Článek v časopise InStyle (25. 8. 2009)

V zářijovém čísle časopisu InStyle vychází rozhovor s Míšou Maurerovou o Korálcích.

Spuštění nových stránek (14. 7. 2008)

Spustili jsme nové stránky Korálků dětem, které vedle jiných vylepšení odstranily nutnost probírat se při výběru spoustou prodaných výrobků a znemožnily objednání jednoho výrobku více lidmi. Nákup korálků je nyní snazší a spolehlivější než dříve.

Pivní festival Praha (22. 5. 2008)

Korálky od dětských návrhářů byly k dostání také v našem stanu na Českém pivním festivalu Praha 2008, který se konal na Výstavišti od 23. 5. do 1.6.

Oficiální představení projektu v Jablonci nad Nisou (7. 12. 2007)

Nově otevřená prodejna perlí a perliček společnosti Jablonex Group na Riegrově ulici v Jablonci nad Nisou.

Hned po slavnostním zahájení se děti z jabloneckého dětského domova vrhly na Adélu, která pro všechny přichystala nové vzory. Mezi dětmi už jako tradičně poletovala Míša, která tentokrát přijela se svou hereckou kolegyní Janou Sovákovou.

Míšina kamarádka z Ulice také navlékala...

...a všem bylo úplně jedno, kde sedí.

Práce ubíhala jako voda a všichni mohli být už za chvilku na sebe pyšní. Jablonecké děti jakoby se s korálky narodily. Nové vzory rázně přeskočily a začaly vymýšlet ještě složitější. „Pauza, přichystali jsme pro vás snídani,“ volala Jaruška z týmu Jablonex Group. Děti sotva odhlédly od svých rukou, které hbitě navlékaly, a pokračovaly dál. Nakonec ale zvítězil hlad a zasloužená odměna chutnala ještě o poznání lépe.

Poslední dětský domov, který se do projektu zapojil, rychle dohání své předchůdce. Nejen že jim šlape na paty, ale začíná tvrdě bojovat o pomyslné první místo. Za poslední týden se prodalo více jak sto výrobků, děti to samozřejmě každý den sledují. O to více vyrábějí a vymýšlejí stále kouzelnější vánoční dárky. Máte už dárek pro každého? Tak rychle na to.

K projektu se připojil další dětský domov (5. 11. 2007)

Další dětský domov, který se zapojil do projektu Korálky dětem, sídlí nedaleko sídla společnosti Jablonex Group na Palackého ulici v Jablonci nad Nisou.

Seznámení s celým projektem si vzala na starost patronka Míša Maurerová. Otázky se samozřejmě netýkaly jen samotného navlékání a přípravy Vánoční kolekce, ale směřovaly i k postavě Digi, kterou všichni znali jen ze seriálu Ulice. Společné focení a práce s Míšou byly pro všechny velkým zážitkem.

Jablonec nad Nisou Všechny děti i Míša Maurerová se činily...

Jablonec nad Nisou ...aby vánoční kolekce stála za to.

Od začátku se začalo pracovat s návrhy, které do domova přinesla designérka Adéla. A bylo jasné, že tady se všichni případní zájemci o kolekce z dětských domovů mají na co těšit. Zručnost, nápaditost a trpělivost byla udivující. Starší a zkušenější pomáhali těm, kteří navlékali poprvé, a za chvilku už bylo co obdivovat.

Holky a kluci vzali za své heslo "Vánoce pro všechny" a za několik málo dní nám slibovali nové výrobky. Stejně jsou na tom i v ostatních dětských domovech. Máte se na co těšit.

Vánoční kolekce se blíží (19. 10. 2007)

Právě teď začínají v dětských domovech vznikat další výrobky. Koncem listopadu tak na Vás budou opět čekat skvělé dárečky. Nezapomeňte na šikovné děti!

Jedeme dál! (12. 9. 2007)

Ti z vás, kteří pravidelně navštěvují naše stránky, si určitě všimli, že všechny bižuterní šperky od holek a kluků z dětských domovů jsou již téměř vyprodány a nové nepřibývají. Ale tak všichni ostatní, i mladí návrháři musí během prázdnin načerpat nové síly a obohatit svou inspiraci novými nápady.

A vzhledem k tomu, co je čeká, budou oboje moc a moc potřebovat. Na letošní podzim totiž pro vás Korálky dětem chystají zbrusu novou kolekci bižuterie! A tím to rozhodně nekončí – následovat bude speciální vánoční řada. Jak vidíte, v dohledné době se můžete těšit na spoustu úžasné bižuterie!

Korálky dětem slaví 500! (19. 6. 2007)

Charitativní projekt Korálky dětem má díky vám všem, kteří jste se do něho aktivně zapojilii, důvod k malé oslavě, když se prodal již 500. bižuterní šperk. Holky a kluci z dětských domovů si tak do této chvíle dokázali vydělat už více než 50.000,- Kč. 80% z prodejní ceny putuje přímo na účet dětského tvůrce, zbývajících 20%, simulujících běžnou obchodní marži, bude použito na další charitativní projekt Život nanečisto. Díky moc!

500!

Autorem jubilejního 500. šperku je sedmnáctiletý Honza.

Vyprodáno? Ani náhodou! (11. 5. 2007)

Jak už jste si asi všimli, z první kolekce bižuterních šperků toho už příliš mnoho nezbývá. Na jednu stranu z toho máme obrovskou radost – ani v těch nejodvážnějších snech nás nenapadlo, že budete tak úžasní a projevíte o Korálky dětem takový zájem – na druhou stranu nás ale mrzí, že už není takřka z čeho vybírat. Ale nevěšte hlavu – holky a kluci z dětských domovů už pilně pracují na dalších doplňcích, takže už brzy bude nabídka zase širší.

Korálky dětem navštívily další dětské domovy (18. 4. 2007)

O víkendu jsme navštívili dětské domovy v Horním Slavkově a České Lípě, a zakončili jsme tak první kolo charitativního projektu Korálky dětem. Stejně jako v předchozích dětských domovech, i zde děti doslova propadly vášni navlékání korálků a lektorky z Jablonexu se měly co ohánět, aby stačili poradit a odpovědět na všechny všetečné dotazy. O to, aby šla holkám a klukům práce ještě lépe od ruky, se opět postarali výteční muzikanti z Múz dětem.

Horní Slavkov Jak v sobotu v Horním Slavkově...

Česká Lípa ... tak i v neděli v České Lípě nás mladí módní návrháři ohromovali svými nápady a šikovností.

Známé osobnosti odstartovaly Korálky dětem (10. 4. 2007)

Internetové stránky charitativního projektu Korálky dětem byly slavnostně pokřtěny ve středu 4. dubna v pražském divadle Minor, kde na malé módní přehlídce předvedly známé osobnosti ty nejpovedenější dětské šperky. V roli modelek a modelů se vedle patronky projektu Míši Maurerové představili také Lejla Abbasová, Petr Vacek, Jana Bernášková, Petra Špalková, Ondra Brzobohatý a další. Nechyběly samozřejmě ani ti nejdůležitější – holky a kluci z dětských domovů.

Minor Vše vypadalo jako na opravdové módní přehlídce.